+90 216 450 00 44
Radyoaktif Cihaz Takip Sistemi

 

 

Radyoaktif Cihaz Takip Sistemi

Cihaz güçlü bataryası ile uygun veri sıklığında 1 yıla kadar pil ömrü sağlamaktadır.

GPS ve baz istasyonundan lokasyon takibi, dahili sıcaklık sensörü gibi özellikleriyle birçok projede kullanılabilmektedir.

Radyoaktif Cihaz Takip Sisteminin Kullanım Alanları Nelerdir?

Standart kalıp montaj imkanı olmayan Radyoaktif cihazlarda canlı takip yapılabilmektedir. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu standartlarını karşılayan bir üründür.

 


Radyoaktif Cihaz Takip Sistemi Olarak Kullanım Senaryosu
Cihazların güvenliğini sağlama amacıyla montajsız, 1 yıl pil ömrüne sahip, ekonomik ve gerektiğinde anlık takip modunda izlenebilecek ürün ihtiyacına yönelik kullanılmıştır. Cihaz elektrik bağlantısı gerektirmeyen yapıda olduğu için hırsızlar tarafından tespit edilmesi standart takip cihazına göre çok daha zordur. Montajsız yapısı nedeniyle  ek bir maliyet olmaksızın cihaz değişimine olanak sağlamaktır.


 

 

 
Lisanslama Koşullarında Değişikliğe İlişkin Hususlar:
 

Gerçek zamanlı takip sistemi (GPS, GSM, WI-FI vb. teknoloji kullanan, araç veya paket takip sistemleri) kullanımı gerektiren; mobil endüstriyel gamagrafi cihazları (X-ışını cihazları hariç), mobil yoğunluk-nem ölçüm cihazları ve kuyu log sistemleri için lisanslama koşulları aşağıda yer almaktadır.

 

1- Kuyu Log Sistemleri: Bu tür radyoaktif kaynaklar her zaman bir cihaz ile kullanılmadığından, bu sistemlerin taşınmasında kullanılan araç için araç takip sistemi hizmeti alınacaktır.

 

2- Mobil Yoğunluk-Nem Ölçüm Cihazları: Bu tür cihazların taşıma kabı ile taşınması gerektiğinden, taşıma kabı için takip sistemi hizmeti alınacaktır.

 

3- Mobil Endüstriyel Gamagrafi Cihazları (X-ışını grafi cihazları hariç): Bu tür cihazların kendisine entegre edilecek sistemler ile takip sistemi hizmeti alınacaktır.

 

4- Kuruluş takip sistemi hizmetini (araç, paket sistemi hizmeti) aldığı kuruluşun bilgilerini ve sözleşme örneğini lisans başvuru belgeleri ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderecektir.

 

5- Sistemin kurulumu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun lisans vermesi akabinde kuruluş radyoaktif kaynağın takibine ilişkin bilgileri kaydedecek ve talep edilmesi hâlinde belgeler veya erişim bilgilerini Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderilebilecektir.

 

6- Yukarıda belirtilen cihaz veya radyoaktif kaynaklar kuruluş bünyesinde bulunduğu müddetçe, takip sistemine ilişkin hizmet alımı devam edecek ve hizmet alınan kuruluşun veya iletişim bilgilerinin değişmesi hâlinde bu bilgiler Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na bildirilecektir.

 

7- Türkiye Atom Enerjisi Kurumunca 01/01/2014 tarihinden önce verilmiş lisans belgeleri, lisans vize tarihine kadar geçerlidir. Lisans vize tarihinden önce belgenin yeniden düzenlenmesi gerekmemektedir.

 

8- Halen lisanslı olmakla beraber vize (süre uzatımı), belge değişikliği (RKS, unvan, adres değişikliği) vb. nedenler ile belgenin yeniden düzenlenmesi gereken durumlarda ise gerçek zamanlı takip sisteminin kurulmuş olması gereklidir. Sistem kurulumunu tamamlamayan kuruluşların lisans işlemleri yapılmayacaktır.

 
Cihaz Özellikleri
Mobiltek'in Farkı Nedir?

Mobiltek'in geliştirdiği cihaz rakipsiz pil ömrüne sahiptir. Pil ömrü veri sıklığına göre 1 yıla kadar dayanabilmektedir.

Yazılım Seçenekleri (Web - iOS - Android - Windows)
81 İlde Servis ve Montaj Ağı

Konusunda tecrübeli, alanın da uzman kadrosu ile en geniş yetkili servis ağına sahip Mobiltek ile gözünüz arkada kalmayacak!