Radyoaktif Cihaz Takip Sistemi

Riske Atmayın! Takip Edin!

Cihazın güçlü bataryası ile uygun veri sıklığında 1 yıla kadar pil ömrü sağlamaktadır. GPS ve baz istasyonundan lokasyon takibi, dahili sıcaklık sensörü gibi özellikleriyle birçok projede kullanılabilmektedir.

 

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Standartlarına Uygundur

 
 
 

Radyoaktif Cihaz Takip Sisteminin Kullanım Alanları Nelerdir?

Standart kalıp montaj imkanı olmayan Radyoaktif cihazlar.

   

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Lisanslama Koşullarına İlişkin Hususlar

Kuyu Log Sistemleri: Bu tür radyoaktif kaynaklar her zaman bir cihaz ile kullanılmadığından, bu sistemlerin taşınmasında kullanılan araç için araç takip sistemi hizmeti alınacaktır.

Mobil Yoğunluk-Nem Ölçüm Cihazları: Bu tür cihazların taşıma kabı ile taşınması gerektiğinden, taşıma kabı için takip sistemi hizmeti alınacaktır.

Mobil Endüstriyel Gamagrafi Cihazları (X-ışını grafi cihazları hariç): Bu tür cihazların kendisine entegre edilecek sistemler ile takip sistemi hizmeti alınacaktır.

Kuruluş takip sistemi hizmetini (araç, paket sistemi hizmeti) aldığı kuruluşun bilgilerini ve sözleşme örneğini lisans başvuru belgeleri ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderecektir.

Sistemin kurulumu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun lisans vermesi akabinde kuruluş radyoaktif kaynağın takibine ilişkin bilgileri kaydedecek ve talep edilmesi hâlinde belgeler veya erişim bilgilerini Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderilebilecektir

Yukarıda belirtilen cihaz veya radyoaktif kaynaklar kuruluş bünyesinde bulunduğu müddetçe, takip sistemine ilişkin hizmet alımı devam edecek ve hizmet alınan kuruluşun veya iletişim bilgilerinin değişmesi hâlinde bu bilgiler Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na bildirilecektir.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumunca 01/01/2014 tarihinden önce verilmiş lisans belgeleri, lisans vize tarihine kadar geçerlidir. Lisans vize tarihinden önce belgenin yeniden düzenlenmesi gerekmemektedir.

Halen lisanslı olmakla beraber vize (süre uzatımı), belge değişikliği (RKS, unvan, adres değişikliği) vb. nedenler ile belgenin yeniden düzenlenmesi gereken durumlarda ise gerçek zamanlı takip sisteminin kurulmuş olması gereklidir. Sistem kurulumunu tamamlamayan kuruluşların lisans işlemleri yapılmayacaktır.

   

Sistemi Genelde Kimler Kullanır?

Radyoaktif cihaz üretimi ve kullanımı gerçekleştiren özel ve kamu kurumları.

   

Bilgi Almak İstiyorum

İletişim bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.